Jesienny rajd Nordic Walking

Jest sobotnie przedpołudnie. Pogoda wspaniała, świeci słońce. Grupa zwolenników nordic walking spotyka się w Lesie Miejskim, na oznakowanej trasie do Nordic Walking (kolor czerwony). Jest to pętla o długości 5,4 km. Początek trasy znajduje się na skraju lasu, przy pomniku ku pamięci pomordowanych w czasie II wojny światowej. Jest to jedna z dwóch tras, jakie są wytyczone do uprawiania Nordic Walking.
Po zapoznaniu się z trasą (tablica informacyjna), głównym duktem leśnym grupa rusza w trasę. Wśród wędrujących widać wielkie zadowolenie i radość, jaką wyzwala bliski kontakt z naturą. Po prawej stronie mamy stary drzewostan, po lewej nowe nasadzenia po wyrębie. Trzymając się cały czas znaków kierunkowych, które są namalowane na drzewach, podążają naprzód. W pewnym miejscu zbaczają ze szlaku i kierują się w stronę leśniczówki. Obok leśniczówki nordic3m.jpg nordic4m.jpgjest piękne miejsce na postój. Tutaj robią sobie krótki odpoczynek. Wyciągają z plecaków napoje, owoce, słodycze i konsumują. Ciepłe, wrześniowe promienie słoneczne wyzwalają energię na kontynuowanie dalszego odcinka trasy.
Po krótkiej wymianie zdań z leśniczym, wracają na szlak. Z wypowiedzi pana leśniczego, dowiedzieli się, że duża ilość sympatyków Nordic Walking i nie tylko, korzysta z tych tras. W tym miejscu należy jeszcze raz podziękować Nadleśnictwu Gniezno, za przygotowanie i oznakowanie tych tras. Pokonując dalszy odcinek trasy idą wąską drogą. Po lewej stronie mijają głęboki wąwóz. Niektóre osoby pierwszy raz miały możliwość zobaczyć uroki pięknego zakątka, jakim jest Las Miejski. Po niedługim czasie dochodzą do miejsca, w którym rozpoczęli nordic5m.jpg nordic6m.jpgwędrówkę. Napełnieni radością umówili się na następne spotkanie, które odbędzie się 14 października 2012 roku. Zapraszamy wszystkich sympatyków i zwolenników Nordic Walking. Informacje pod numerem telefonu: 692 247 349.