Marsz po zdrowie – NORDIC WALKING

Nordic Walking to forma aktywności ruchowej, która: uruchamia 90 % systemu mięśniowego, nie powodując przeciążenia stawów, rozluźnia napięcie mięśni, ramion i szyi, zapobiega bólom pleców, wzmacnia kości, obniża cholesterol i jest bezpieczną formą ruchu dla osób po urazach i kontuzjach.
W myśl tego hasła, Centrum Nordic Walking i Nadleśnictwo Gniezno zorganizowało w sobotnie przedpołudnie „Marsz po zdrowie – Nordic Walking.” Trasa marszu wiodła po wytyczonych szlakach Nordic Walking. Grupa entuzjastów i zwolenników zdrowego i aktywnego wypoczynku licznie stawiła się w wyznaczonym miejscu.
Pierwszym etapem był szlak czerwony w Lesie Miejskim. Po przemaszerowaniu tego odcinka trasy, część uczestników przeszła na szlak niebieski, biegnący na terenie Leśnego nordic3m.jpg nordic4m.jpgOśrodka Edukacji Ekologicznej i Rekreacji ” Poligon” w Gębarzewie. Pozostała część grupy na terenie obok leśniczówki przygotowała miejsce odpoczynku. W ramach odpoczynku było ognisko, nad którym można było sobie usmażyć kiełbaskę i posilić się. Chętne osoby mogły zmierzyć ciśnienie. Dla osób lubiących rywalizację sportową, przygotowano „rzut kawałkiem drewna”. W ogólnej salwie śmiechu, przebiegała ta rywalizacja. Zwycięzca otrzymał podwójne zaproszenie na imprezę kulturalną do eSTeDe. Pozostała część osób, rozbawiała się tańcząc przy ognisku. Na zakończenie, wśród wszystkich uczestników wylosowano pięć podwójnych zaproszeń na imprezę do Centrum Kultury. Wielkie podziękowani należą się nordic5m.jpg nordic6m.jpgNadleśnictwu Gniezno za przygotowanie ogniska.