Nordic walking z nuta patryiotyzmu

Narodowe Święto Niepodległości – 11 listopada 2011 roku, grupa Walkerów uczciła rajdem w Jankowie Dolnym, w którym licznie wzięli udział miłośnicy tego popularnego sportu wraz ze swoim trenerem Zdzisławem Pawłowskim.
Od dworca kolejowego pomaszerowano malowniczymi leśnymi duktami i ścieżkami wzdłuż jeziora Wierzbiczany, trasą wyznaczoną przez Piotra Liszkowskiego, tegorocznego zdobywcę Pucharu Polski w swojej grupie wiekowej.
Dziś Pan Piotr to mistrz, ale jeszcze kilka miesięcy było to tylko marzenie. Jak sam podkresla, zawsze chciał być sportowcem, ale w młodości nie miał takiej możliwości. Natomiast z kijami już dwa lata się nie rozstaje i jeździ na każde zawody.
Walkerzy we wsi Kalina, przy pomniku ufundowanym przez mieszkańców tej miejscowości oddali cześć pomordowanym w 1939 roku Rodakom. Podczas całej trasy starali się jednak, aby duch sportowej rywalizacji nie przyćmił tego, co tak ważne dla wszystkich, czyli obcowania z drugim człowiekiem. Dlatego rajd zakończono w szampańskim humorze w gościnnych progach domu Ireny i Piotra Liszkowskich, przy tradycyjnych marcińskich rogalach.