Pozytywne oddziaływanie

Pewnego pięknego piątkowego popołudnia, już po raz kolejny na swój marsz wyruszyły fanki „chodzenia z kijami”, a wszystko pod okiem trenera Zdzisława Pawłowskiego, który na co dzień prowadzi zajęcia z Nordic Walking w Gnieźnie. Wyprawa była możliwa, dzięki dofinansowaniu przez „Fundację MSD dla Zdrowia Kobiet”, w ramach projektu „Rower – dobry na wszystko”.
Nordic Walking to jedna z trzech dyscyplin, w ramach których na zajęciach pojawia się regularnie 20 kobiet ze Stowarzyszenia Koła Gospodyń Wiejskich „Razem” w Trzemżalu. Projekt dotyczy profilaktyki i walki z nadwagą, dzięki któremu przeprowadzono badania dla mieszkańców wsi i okolicznych nordic3m.jpgnordic4m.jpgmiejscowości: badanie poziomu cukru i cholesterolu we krwi czy badanie analizatorem masy ciała.
Beneficjentki realizują działania, które mają zachęcić do czynnego spędzania wolnego czasu poprzez jazdę na rowerze, grę w tenisa i oczywiście chodzenie z kijami. Uczestniczki z dala od codziennych obowiązków, spędzają wspaniale czas poprawiając swoją kondycję fizyczną. Dzięki marszom, w przepięknej zresztą scenerii – pachnących pól z kwitnącymi makami i modrakami – panie zauważają znaczące korzyści wpływające na zdrowie. Dobre samopoczucie i właściwa praca mięśni dodaje energii, aby można było się zmierzyć z trudami dnia codziennego.
nordic5m.jpgnordic6m.jpg Zwieńczeniem projektu będzie udział w zawodach o Puchar Polski w Nordic Walking, które odbędą się 9 lipca 2011 roku w Pakości. Cieszymy się bardzo, że ta wspaniała dyscyplina sportu zaczyna docierać do różnych zakątków, przez co coraz więcej osób pragnie żyć zdrowo.