Przygoda z kijami

Moda na Nordic Walking zaczęła się kilka lat temu i szybko rozprzestrzeniła się na całą Polskę. Także w Gnieźnie, od roku istnieje możliwość udziału w zajęciach z nauki chodzenia z instruktorem w eSTeDe.
Był to strzał w dziesiątkę. To wspaniały i niewymagający sport, który niesie radość i spełnienie. Wspólny trening to możliwość rozwoju kontaktów między ludźmi, których różni wiek i sytuacja zawodowa, ale łączy wspólna pasja. Najwspanialsze w tym wszystkim są spacery po lasach i obcowanie z naturą.
Trenujący Nordic Walking całkowicie oderwać się mogą od problemów dnia codziennego. Mało, tego ładują swoje „akumulatory” do dalszych przedsięwzięć. Z każdego spaceru wracają mile zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi. Każdy ma poczucie pozytywnej energii, którą niesie ze sobą ten sport.
Wspaniałym pomysłem całej grupy trenującej pod czujnym okiem Zdzisława Pawłowskiego okazał się wspólny wyjazd w Bory Tucholskie do Tlenia. Spacer po tamtej okolicy uradował serca, są to bowiem przepiękne tereny z oznaczonymi szlakami do Nordic Walking.
Każdy, kto szuka w życiu ukojenia, pozytywnego oderwania od problemów i zmartwień powinien dać szansę Nordic Walking. Więcej informacji o tej wspaniałej dyscyplinie oraz możliwościach jej uprawiania w Pierwszej Stolicy Polski można znaleźć na naszej stronie, w specjalnym dziale, przez który można wejść tutaj .