O MNIE

 ” Każdy lek można zastąpić ruchem,
jednak ruchu nie zastąpi  żaden lek”

Zdzisław Pawłowski

Zdzisław Pawłowski 

Motto, które próbuję wdrażać w życie poprzez NORDIC WALKING.Trzy lata temu przechodziłem dwukrotnie operację kolana. Miałem mieć wstawianą endoprotezę stawu kolanowego. Do tego jeszcze zwyrodnienie kręgosłupa. W tym okresie, ktoś zaproponował mi, żebym zaczął uprawiać nordic walking. Spróbowałem i w tej chwili funkcjonuję bez jakichkolwiek ingerencji lekarskich – operacja została przełożona. Mój stan zdrowia poprawił się na tyle, że mogę uprawiać rekreację ruchową.
Nordic walking niesie ze sobą niezwykle istotne korzyści dla naszego organizmu. Pobudza ok. 90 proc. mięśni, powoduje odciążenia stawów: kolanowych, biodrowego oraz kręgosłupa. Co ważne, poprawia stan zdrowia osób, które mają dolegliwości z sercem. Do tego dochodzi aktywizacja organizmu, uodparnianie na choroby i… integracja międzypokoleniowa.
W 2009 roku w Gnieźnie odbywały się Mistrzostwa Polski w Nordic Walking. Wystartowałem w tych zawodach i uzyskałem świetny jak dla mnie wynik, ponieważ w klasyfikacji generalnej zająłem 6-te miejsce, a w kategorii wiekowej powyżej 50 lat zwyciężyłem. Zostałem powołany do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata w Austrii. Tam w swojej kategorii wiekowej zdobyłem brązowy medal.W następnych latach startowałem w zawodach z cyklu Grand Prix Polski i mistrzostwach Polski. W międzyczasie zrobiłem uprawnienia instruktora Polskiej i Międzynarodowej Federacji Nordic Walking i teraz prowadzę zajęcia w kilku grupach. Obecnie rywalizację sportową odstawiłem na drugi plan, ponieważ największą przyjemność sprawia mi uaktywnianie innych osób.Sam jestem osobą z orzeczeniem o niepełnosprawności i własnym przykładem, pokazuję, że można pokonywać bariery natury zdrowotnej.
„Chodzę, bo to mnie wewnętrznie i zewnętrznie rozwija.
I mam nadzieje, że tak już będzie do późnej jesieni życia „
Rozszerzając kwalifikacje ukończyłem kurs masażu klasycznego. Zajmuję się masażem klasycznym, leczniczym; częściowym i całościowym.Oprócz masażu prowadzę rehabilitację.
 Certyfikat

 

2 Comments

 1. Versicherung
  wrz 14, 2016 @ 07:12:58

  Very rapidly this site willl bbe famous amid all blogging viewers,
  due too it’s pleasant posts

 2. home
  gru 23, 2016 @ 12:33:45

  ixiaiazcwanwzauyzdyapswawbrflznjnkcpaaxtqtkjkoepmrluquipkc

Leave a Reply