Solar neuron

solar neuronSolar Neuron  to nowa propozycja popularnej metody masażu  za pomocą niskich częstotliwości prądem. Silne i skuteczne działanie na strukturę receptorów w stopie znacznie przewyższające masaż klasyczny czy masaż innym masażerem. Pobudza receptory stóp i dolnej partii mięśni nóg usuwając uczucie zmęczenia i mobilizuje do działania system immunologiczny i organy wewnętrzne ,bazując na technikach refleksologii. Jego przeznaczenie to komfortowy masaż stóp jak w  klasycznej akupunkturze i medycynie klinicznej. W świecie medycznym jest to najnowsza efektywna metoda leczenia.

Posiada funkcje TENS :
- ugniatania stref refleksyjnych i receptorów – pobudzając puls i krwioobieg
- rozcierania płaszczyzn stóp (wytwarzając ciepło) stymulując masaż refleksologii
- uderza w stopę poprzez stymulację elektryczną odczuwalną na żądanie
- wywołuję emisję zdrowotnych fal podczerwieni (Infra – 2 lampy poprawiające wydajność masażu w miejscu odpowiedzialnym za pracę układu trawiennego – pobudza metabolizm – patrz rysunek stóp)
- dodatkowe elektrody do masażu łydek / ud / ciała (4 elektrody)
- sterowanie z pilota lub bezpośrednio z urządzenia – łatwo i intuicyjnie
- kilka trybów masaży TENS (specjalne programy o różnych częstotliwościach)

- masowanie stóp niskimi częstotliwościami wspiera szybko skurcz mięśni (jak wielogodzinne spacery w kilka minut)

- ujędrnia i wyszczupla sylwetki nóg i rąk (praca mięśni stopy , łydki a przy silnym impulsie całej nogi)
- urządzeniem można masować ręce, aktywując receptory rąk.

Charakteryzuje się łatwością obsługi i dysponuje automatycznymi bądź dowolnie programowalnymi trybami pracy. Znacząco poprawia ogólne samopoczucie jak i cyrkulację krwi w całym organizmie.

Poddawanie się i wykonywanie masażu daje nam w skuteczny sposób możliwość wpływania na własne życie w pozytywny i skuteczny sposób. Solar Neuron to w pełni funkcjonalny salon refleksologii do zastosowań domowych. Urządzenie zadowoli najbardziej wymagającą osobę i zaskoczy bywalca stosującego masaż refleksologiczny stóp w salonach, gdyż posiada najnowszą technologie masażu prądem o regulowanej mocy !

            Dodatkowe 4 elektrody dadzą nam swobodne wzbudzenie dowolnej części ciała (plecy, nogi, kark, pośladki) z jednoczesnym lub oddzielnym masażem stóp. Refleksologia to znana już w starożytnym Egipcie, naturalna metoda leczenia w pełni bezpieczna, bez tabletek. Polega na prawidłowym „przepracowaniu” („masażu”) punktów na stopach, dłoniach lub twarzy pacjenta. Punkty te, zwane refleksami, odpowiadają poszczególnym organom człowieka. Poprzez pracę na odpowiednich refleksach terapeuta pomaga zmniejszyć i likwidować problemy zdrowotne pacjenta np.: ból karku, bóle żołądkowe, stres i wiele innych dolegliwości. Refleksologia w wielu krajach na świecie znalazła swoje miejsce w szpitalach jako doskonałe uzupełnienie medycyny stosowanej.

            Metoda  elektrycznej stymulacji nerwów – TENS, jest znana od ponad 30 lat i szeroko stosowana na świecie. W jej wykorzystaniu przodują: Niemcy, Anglia, Francja, Szwecja, Dania, USA, Japonia, Izrael, Rosja. Prowadzi się tam najwięcej badań nad wykorzystaniem TENS w leczeniu zaburzeń funkcji mięśni i nerwów.

System nerwowy przenosi informacje regulujące pracę organizmu. Informacje docierają do mózgu drogami wstępującymi. Drogami zstępującymi, mózg wysyła polecenia do wszystkich narządów, tkanek i komórek. Jeżeli wskutek urazu, ucisku, zwyrodnienia, zrostów pooperacyjnych, nerwy wstępujące lub zstępujące nie przewodzą prawidłowo bodźców, to mózg, albo nie otrzymuje bieżącej informacji o tym co dzieje się z organizmem, albo też nie może przesłać odpowiedniego polecenia. Prowadzi to do rozwoju zaburzeń w pracy receptorów, czyli mięśni, gruczołów, narządów wewnętrznych, tkanek. Wszystkie są przecież unerwione. Np. zwyrodnienie kręgów szyjnych, może powodować ucisk na nerwy i pogorszenie funkcji ręki, szumy w uszach, niedokrwienie mózgu – zależnie od tego, które nerwy są uciskane. Przez skórna stymulacja nerwów, powoduje u większości osób poprawę funkcji nerwów, czyli wpływa dodatnio na pierwotną przyczynę zaburzeń. Te fakty, stwarzają szerokie pole do wykorzystania TENS w leczeniu wielu chorób.

Elektrostymulacja, to jedna z metod fizykoterapii. TENS jest odmianą elektrostymulacji, wykorzystującą prądy impulsowe o niskiej częstotliwości (przedział 1-150 Hz), zbliżonej do częstotliwości prądów fizjologicznych. Każdy rodzaj unerwienia reaguje na inną częstotliwość. Np.: unerwienie naczynioruchowe, reaguje na częstotliwość 1,5-5 Hz.; Unerwienie mięśni wolno kurczliwych – na częstotliwość 5-25 Hz, szybko kurczliwych na 30-100 Hz (zależnie od typu). Unerwienie czuciowe i autonomiczne – na częstotliwość 8-15 Hz itd. (1 Hz = 1 impuls/sek).

            TENS, zależnie od dobranych parametrów, uruchamia szybko mechanizmy fizjologiczne: Osłabia czucie bólu, zmniejszając ilość sygnałów wysyłanych przez nerwy bólowe do kory mózgowej. Współczesne badania postulują istnienie tzw. hamowania pre-synapsycznego (synapsa to połączenie nerwów). Wykazano, że stymulacja nerwów czuciowych w miejscu bólu, ogranicza ilość bodźców bólowych docierających do świadomości i osłabia dolegliwość bólu, ponieważ nerwy czuciowe są grubsze i przewodzą sygnały szybciej niż nerwy bólowe. Dlatego mózg, odbierając bodźce czuciowe, nie nadąża z przetwarzaniem bodźców bólowych i angażuje się w silniejszy bodziec. Zaaferowani innymi wrażeniami lub w sytuacji zagrożenia życia, zapominamy o bólu. Intuicyjnie korzystamy z tej zasady, masując silnie miejsce bólu. Trudno jednak masować się bez przerwy lub chodzić na masaże.

Parametry stymulacyjne (częstotliwość, szerokość impulsu, modulacja, czas) mają wpływ na poszczególne typy unerwienia i odpowiednie reakcje efektorów. Specjalnie ukształtowane impulsy, powodują wzmożone uwalnianie do krwiobiegu endorfin – produkowanych przez organizm neurohormonów o działaniu podobnym do morfiny. Endorfiny, łagodzą na wiele godzin czucie bólu i stymulują chore tkanki do regeneracji. To właśnie endorfiny, wpływają na poprawę zdrowia i samopoczucia, kiedy jesteśmy wypoczęci, zrelaksowani, szczęśliwi